Dlaczego warto otwierać franczyzy?

Czy wiesz, że franczyza ubrania stała się całkiem popularnym sposobem na prowadzenie biznesu w ostatnim czasie? Badania rynku dowodzą, że klienci w naszym kraju coraz bardziej interesują się modą ze światowego topu i chętniej poszukują ubrań ze znanym logo. To całkiem dobry sposób, aby zarobić, a przy okazji pewnie wkroczyć do świata mody przez wielkie M. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat franczyzy i zastanawiasz się, czy warto wystartować z butikiem odzieżowym w takim systemie, zapraszamy do tego tekstu.

Franczyza – czym jest i co należy wiedzieć na jej temat?

Na samym wstępie powiedzmy o co właściwie chodzi z tą franczyzą. Franczyza to dość stary sposób na prowadzenie biznesu, który opiera się na współpracy pomiędzy dwoma działalnościami gospodarczymi, które do tej pory nie mają ze sobą żadnych stosunków. Franczyzobiorca w zamian za podział zysków dostaje prawo do pracy pod szyldem znanej marki oraz na każdym etapie prowadzenie biznesu otrzymuje wsparcie od większego i bardziej doświadczonego gracza.

Jakie są najważniejsze zalety franczyzy?

  1. Praca pod szyldem znanej marki to sposób, aby zaoszczędzić na marketingu.

  2. Bezpieczny biznes dla ludzi bez doświadczenia. Franczyzodawca zazwyczaj dzieli się swoim know-how oraz dobrymi praktykami prowadzenia biznesu.

  3. Wsparcie na każdym etapie współpracy. Bardziej doświadczony franczyzodawca wspiera swojego franczyzobiorcę, a zasady tego wsparcia określone są w umowie.

Jakie ubrania można sprzedawać we franczyzie?

W zasadzie każdy rodzaj ubrań i każde marki nadają się do sprzedaży franczyzowej, ale trzeba pamiętać o tym, że niezbędna jest zgoda właściciela marki, aby wszystko odbywało się zgodnie z literą prawa.

Jak wystartować z franczyzą odzieżową, aby na niej zarobić?

Przede wszystkim należy zrobić rozeznanie, czy dana marka wyraża na to zgodę. W przypadku zagranicznych marek konieczne jest znalezienie agencji, która dysponuje prawem do danej marki na terenie danego państwa.

Author: seneko-med.pl