Konsultacje dietetyczne online

Chcesz schudnąć? Masz dość nieskutecznych, gotowych diet, od których roi się w internecie? Nie masz czasu na wizyty u dietetyka? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi 3 x tak, rozważ możliwość udziału w konsultacjach dietetycznych bez wychodzenia z Twojego domu. Spotkanie w trybie online może być początkiem wielkiej zmiany w Twoim życiu. Dlaczego warto wybrać taką formę wsparcia? Odpowiadamy.

Rozmowa telefoniczna, za pośrednictwem komunikatorów czy platform video stała się obecnie standardem, a tradycyjne konsultacje dietetyczne w gabinetach stacjonarnych powoli odchodzą w zapomnienie. Jakie zalety mają spotkania online?

Online, znaczy szybciej i sprawniej

Wybierając konsultacje dietetyczne online, zyskujesz wsparcie profesjonalnego coacha zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Nie musisz stać w kolejce, by zdobyć cenne wskazówki oraz wyjaśnienia, dotyczące Twoich indywidualnych zaleceń. Materiały edukacyjne otrzymasz bezpośrednio na swoją skrzynkę mailową, co dodatkowo ułatwia Ci wdrożenie zmian.

Wiedza, którą podzieli się z Tobą dietetyk za pośrednictwem wirtualnych narzędzi, w niczym nie różni się od informacji, przekazywanych w gabinecie. Komunikując się online, możesz uzyskać dostęp do przepisów kulinarnych oraz informacji z zakresu dietetyki, żywienia i procesów, zachodzących aktualnie w Twoim ciele.

Wspólne odchudzanie w szerszym gronie

Spotkania wirtualne jeszcze do niedawna postrzegane były w sposób stereotypowy, jako mniej wartościowe od tradycyjnych wizyt. Wraz z rozwojem światowej pandemii e-konsultacje stały się jednak normą, a ich poziom jest obecnie bardzo wysoki, zarówno pod względem merytorycznym, jak i terapeutycznym.

Dzięki upowszechnieniu się sieci społecznościowych oraz komunikatorów, nie musisz odchudzać się w osamotnieniu – masz bowiem wsparcie w internetowych grupach, złożonych z członków danego programu, prowadzonych przez jednego coacha. Do takich mikro-społeczności należą osoby o podobnych jak Twoje zainteresowaniach, celach i problemach.

Author: seneko-med.pl