Peeling kawitacyjny, a kwasy? – co wybrać?
Zabiegów oczyszczających i pielęgnujących skórę twarzy jest bardzo dużo. W każdym salonie kosmetycznym znajdziemy opcję oczyszczenia twarzy przy użyciu kwasów. Lecz coraz częściej specjaliści proponują nam inne rozwiązanie jakim jest peeling kawitacyjny. Czym są te zabiegi oraz który z nich będzie lepszym wyborem?
Kawitacja, a kwasy – różnice
Peeling kawitacyjny polega na oczyszczeniu skóry za pomocą ultradźwięków. Do wykonania zabiegu niezbędne jest urządzenie do kawitacji oraz preparat nawilżający skórę. Daje on niesamowite efekty natychmiastowo. Skóra staje się gładsza i jędrna. Ten peeling jest polecany każdej osobie, która chce się pozbyć uciążliwych zaskórników. Bez problemu można wykonać go samodzielnie w domu. Przy regularnym stosowaniu (raz na 3-4 tygodnie) cera będzie wyglądała fantastycznie.
Peeling przy użyciu kwasów polega na usuwaniu zewnętrznych warstw naskórka przy pomocy kwasu i tym samym stymulację skóry właściwej do wytwarzania nowych komórek. Zabieg ten wykonuje się na ogół jednokrotnie, ale chęć poprawienia efektu końcowego nie stanowi problemu. Peeling chemiczny można bowiem powtarzać – oczywiście z zachowaniem odpowiedniej przerwy czasowej przeznaczonej na regenerację skóry.
Peeling kawitacyjny czy kwasy?
To, który z tych zabiegów wybierzemy jest indywidualną sprawą. Kawitacja nie jest zalecana osobom z atopowym zapaleniem skóry. Kwasów nie powinniśmy używać, kiedy… To co najbardziej różni te dwie opcje to efekt, który uzyskamy chwile po zrobieniu zabiegu. W przypadku peelingu kawitacyjnego od razu będziemy wyglądać korzystnie i wyjściowo. Jeśli chodzi o zabieg kwasem migdałowym to jest on wykonywany mechanicznie i przez to dość inwazyjny. Podczas kawitacji możemy się zrelaksować, a podczas złuszczania naskórka kwasami niekiedy skóra szczypie i boli.
Dla niektórych wybór będzie prosty. Jednak warto wziąć pod uwagę także przeciwwskazania. O ile bowiem peeling kawitacyjny jest bezpieczny dla każdego, tak peeling chemiczny nie powinien być wykonywany przez osoby z wyjątkową wrażliwą i reaktywną skóra. Wykluczają go także wszelkie infekcje skóry.
Najnowsze komentarze