Wyciąg z lukrecji

Już od starożytności w medycynie stosowane są liczne rośliny o doskonałym wpływie na nasze zdrowie. Jedna z takich roślin jest niepozorna lukrecja, nam raczej znana dzięki specyficznym słodyczami o ciemnobrązowym lub nawet czarnym kolorze i charakterystycznym zapachu. Dzisiaj powiemy sobie na jej temat kilka słów, A jeśli temat Was zainteresuje to zachęcamy do wyszukania większej ilości informacji poprzez wpisanie do wyszukiwarki internetowej prostego hasła typu lukrecja właściwości lecznicze, a ta niepozorna roślina na pewno Was zaskoczy.
Jeśli już w temacie słodyczy jesteśmy to warto wiedzieć, że lukrecja może skutecznie zastępować w łakociach cukier pozyskiwany z buraków cukrowych, ponieważ wyciąg z jej korzenia jest znacznie słodszą. Nie oznacza to jednak że roślina ta może szkodzić naszym zębom. Okazało się bowiem, że substancja zawarta w wyciągu z jej korzenia ma zbawienny wpływ na stan naszej jamy ustnej ponieważ blokuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za próchnicę.w związku z tym wyciąg z korzenia lukrecji jest coraz częściej stosowany w produkcji past do zębów czy też płynów do higieny jamy ustnej. Wykorzystuje się go również w trakcie leczenia kanałowego zębów.
Wyciąg z korzenia lukrecji jest również stosowany w leczeniu dolegliwości układu trawiennego. Wykorzystuje się go do leczenia wrzodów żołądka i dwunastnicy. Jest również pomocny w przypadku gojenia ran pooperacyjnych narządów układu trawiennego. Ponadto ma również zastosowanie w przypadku leczenia dolegliwości jelita grubego. A co najważniejsze od wieków jest stosowana w leczeniu wątroby, ponieważ działa na ten narząd osłonowo, wspomaga jego regenerację A także pomaga usuwać z organizmu metale ciężkie.
Jak widać, chociaż nie każdy lubi charakterystyczny smak słodyczy z lukrecja to warto się do nich przekonać chociażby z powodów zdrowotnych. Już tylko tych kilka przykładów na skuteczne działanie tej rośliny powinno nas przekonać po sięgnięcie po jej zbawienne dla naszego zdrowia właściwości.

Author: seneko-med.pl