Zanim zdecydujesz się na jakikolwiek zestaw ćwiczeń, powinieneś mieć pewność, że są one odpowiednie dla kogoś takiego jak ty

Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki w kierunku rozpoczęcia ćwiczeń, wiedz iż nie zawsze każdy trening będzie odpowiedzialny do takiej osoby jak ty, powinieneś mieć zatem pewność, że zagwarantują ci oczekiwany efekt, oraz w sposób niekorzystny nie odbiją się na twoim zdrowiu. Może wydać się to dla ciebie zaskoczeniem, ale już wielokrotnie wspominano właśnie o tym jak ćwiczyć, by miało to uzasadnienie nie tylko w zakresie optymalnej skuteczności, lecz również bezpieczeństwa.

 

Dobrym rozwiązaniem choć nie jedynym jest sprecyzowanie najpierw celu, potem ustalenie partii ciała, a na końcu wdrożenie tego w życie. Najczęściej poprzez zestaw ćwiczeń rozumie się adekwatną ilość serii jak i powtórzeń, które w systematyczny sposób zwiększamy, oczywiście w miarę przyzwyczajenia do takiego wysiłku, naszego organizmu. Zatem jak zawsze powracamy do momentu, w którym ogromne znaczenie odgrywa racjonalne podejście do tematu, w tym przypadku nie przecenianie swoich możliwości.  Lepiej zaczynać z niskiego pułapu, i systematycznie zwiększać ilość serii, tak doradzi ci każdy kto posiada już odpowiednią wiedzę, jak i doświadczenie.

Author: seneko-med.pl