Zimny blond – jak wygląda i jak go pielęgnować?

Zimny blond już od dłuższego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. Ten wyjątkowy kolor nie każdemu pasuje, ale jeśli dobrze dobierzesz jego odcień, to możesz uzyskać naprawdę zachwycające rezultaty. Na rynku znajdziesz produkty, dzięki którym bez większego wysiłku przeprowadzisz udaną koloryzację w domowym zaciszu. Jak dokładnie wygląda zimny blond i co zrobić, aby długo się utrzymywał?

Czym się wyróżnia zimny blond?

Zimny blond utrzymany w bardzo jasnej, niemal białej tonacji cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Na taki kolor decyduje się wiele znanych aktorek, celebrytek i piosenkarek. Chłodny odcień polecany jest w szczególności naturalnym blondynkom o chłodnej, porcelanowej urodzie. Jednak umiejętnie dobrany odcień zimnego blondu może też pasować do pań o odrobinę cieplejszej karnacji. Ten kolor jest uznawany za bardzo odważny, elegancki i szykowny. Świetnie się prezentuje na krótko ściętych i wycieniowanych włosach. Zimne blondy doskonale zakrywają siwe włosy, dzięki czemu często są wykorzystywane do zrobienia modnego sombre lub balejażu. Jest to odcień, który wspaniale współgra z nowoczesnymi stylizacjami i dobrze się prezentuje zarówno w sztucznym, jak i naturalnym świetle.

Jak uzyskać zimny blond?

Zimny blond rozjaśnia twarz i znacząco odmienia wizerunek kobiety. Na koloryzację warto się zdecydować, jeśli chcesz całkowicie zmienić swój styl i planujesz kompleksową wymianę garderoby. Jak uzyskać zimny blond? Właścicielki jasnych blond włosów mogą w bardzo prosty sposób otrzymać wymarzony kolor. Wystarczy, że do koloryzacji użyją dobrej farby o preferowanym przez siebie odcieniu. W przypadku ciemniejszych włosów konieczne będzie rozjaśnienie koloru wyjściowego o co najmniej kilka tonów. Czasem przygotowanie włosów do koloryzacji może zająć więcej czasu i obejmować kilka zabiegów. Jednak warto je wykonać, jeśli chcesz uzyskać wymarzony odcień zimnego blondu. Włosy przed koloryzacją powinny zostać odpowiednio wzmocnione. W tym celu stosuj dobrej jakości odżywki, unikaj nadmiernego wysuszenia włosów i rób dłuższe przerwy między kolejnymi koloryzacjami.

Jak pielęgnować rozjaśnione włosy?

Bezpośrednio po koloryzacji powinnaś poddawać włosy określonym zabiegom kosmetycznym, aby na długo zachowały zimny odcień i pięknie się układały. Podstawą będzie dogłębne nawilżanie włosów poprzez stosowanie odżywek, masek, olejów i różnego rodzaju preparatów ochronnych do włosów rozjaśnionych. Podczas mycia głowy warto wdrożyć metodę OMO, która polega na tym, że najpierw na włosy nakładana jest odżywka, później następuje właściwe mycie, a po nim znowu nakładana jest odżywka. Bardzo ważnym elementem pielęgnacji rozjaśnionych włosów jest także odpowiednie ich suszenie. Specjaliści zalecają, aby całkowicie zrezygnować z tradycyjnej suszarki lub suszyć włosy tylko za pomocą chłodnego nawiewu. W ten sposób ochronisz pasma przed nadmiernym wysuszeniem.

Zimny blond to odważny kolor, który pasuje do pewnych siebie i przebojowych kobiet. Jeśli chcesz, żeby włosy zawsze nienagannie się prezentowały, to musisz o nie prawidłowo zadbać zarówno przed jak i bezpośrednio po koloryzacji. W efekcie bez problemu stworzysz fryzurę, która doskonale wyeksponuje atuty Twojej urody.

Author: seneko-med.pl