Jak zrobić domowe mydełko z kurkumą?

Kurkuma jest znana od naprawdę długiego czasu. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w czasach, w których nie było kosmetyków dostępnych właściwie na każdym kroku, stosowanie naturalnych produktów było w pełni naturalne. Pozwalało nie tylko na codzienną pielęgnację ciała, ale można było je stosować również w diecie, czy w celach leczniczych. Oczywiście nawet w naszych czasach, gdzie sklepowe półki uginają się właściwie od kolejnych produktów, można śmiało stwierdzić, że to, co wyprodukowała natura, również jest maksymalnie skuteczne. To ważne, ponieważ jeśli ktoś ma uczulenie, to powinien wybierać preparaty, które pozbawione są alergenów, a ich stosowanie jest w pełni bezpieczne.

Mydełko domowej roboty

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się kosmetyki, które można stworzyć we własnym domu. I tak furorę robi nie tylko peeling z fusów po kawie, który oczyszcza i poprawia krążenie, ale również i mydła. Te ostatnie można robić z przeróżnymi składnikami i dodatkami, ponieważ każdy ma inne oczekiwania co do efektywności, w tym i również może zastosować taką recepturę, której potrzebuje. Do wykonania mydła domowej roboty wystarczy mieć już klasyczne mydła w kostce, które następnie należy zetrzeć na tarce, a następnie domieszać składniki, zalać formę i pozostawić do wystygnięcia. Alternatywą będzie zakup gliceryny, a następnie samodzielne wykonanie mydła bez zbędnych składników, które mogą znajdować się w kupnych mydłach.

Zrób mydło w domu

Jak zrobić domowe mydełko z kurkumą? Przede wszystkim potrzebujemy klasycznego mydła w kostce, które należy zetrzeć, albo zakupionej gliceryny. Kolejnym i najważniejszym składnikiem będzie kurkuma, której należy dodać niewielką ilość, ponieważ z jednej strony posiada właściwości ścierające, z drugiej zbyt wiele ziarenek może zafarbować skórę. Składnikiem, który warto dodać do mydełka, będzie woda różana, która wpłynie na zapach. Świetnym składnikiem będzie także olej kokosowy, który odżywia i nawilża. Całość wlewamy do formy i czekamy, aż zastygnie, a następnie należy podzielić na mydełka.

Author: seneko-med.pl